Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument zawierający informacje na temat parametrów energetycznych nieruchomości, czyli informacje dotyczące ilości energii zużywanej przez daną nieruchomość na cele ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, oświetlenia i przygotowania ciepłej wody.

Aby prawidłowo przygotować Świadectwo potrzebne jest uzyskanie wielu informacji dotyczących parametrów nieruchomości, które wpływają na efektywność energetyczną m.in. na temat izolacji termicznej, jakości okien, rodzaju źródła ciepła, systemu wentylacji, rodzaju oświetlenia oraz wykorzystania energii odnawialnej.

Świadectwo energetyczne jest wymagane przy sprzedaży lub wynajmie budynku lub lokalu mieszkalnego i usługowego a jego celem jest dostarczenie informacji dla kupującego lub najemcy na temat efektywności energetycznej i kosztów energii związanych z użytkowaniem danego obiektu.

Każde świadectwo zamówione w naszej firmie jest zawsze indywidualnie sporządzone przez audytora wpisanego do Rejestru osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej, prowadzonego przez Ministra Rozwoju i Technologii.

W razie pytań lub po ofertę zapraszam do kontaktu:

Nasza pracownia wykona dla Państwa również świadectwo charakterystyki energetycznej dla budynku mieszkalnego, lokalu mieszkalnego bądź usługowego.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu certyfikatów energetycznych i działamy na terenie całego kraju.

Nasza firma gwarantuje profesjonalna obsługę i terminowa realizacje zlecenia.
U nas nie spotkacie się Państwo z sytuacją w której nie dojdzie do sprzedaży mieszkania z powodu niedostarczenia Świadectwa, lub bledów w jego wykonaniu.

U nas nie spotkacie się Państwo z sytuacją w której nie dojdzie do sprzedaży mieszkania z powodu niedostarczenia Świadectwa, lub błedów w jego wykonaniu.

Świadectwa energetyczne wymagane są m.in. do:

Do opracowania świadectwa energetycznego dla budynku/lokalu należy dostarczyć nam drogą elektroniczna informacje zgodnie z ankietą która Państwu prześlemy. W razie pytań służymy profesjonalną pomocą.

Wykonana przez nas dokumentacja jest dostarczana w oryginale oraz/lub w wersji elektronicznej w zależności od preferencji.
Zgodnie z Rozporządzeniem, każde świadectwo energetyczne zamieszczane jest w Centralnym Rejestrze Świadectw Energetycznych Ministerstwa Infrastruktury co jest gwarancją że nie kupicie Państwo podrabianego świadectwa co może przysporzyć Państwu tylko nie potrzebnych problemów

Scroll to Top